Zrajeme a dozrievame

Počítačovo riadené dozrievanie tovaru zaručuje najvyššiu kvalitu banánov pre zákazníka v ktoromkoľvek ročnom období.

Naše zásady manipulácie s banánmi

  • Banán je citlivý na mechanické poškodenie. Pád kartónovej krabice z výšky 30 cm môže spôsobiť odretie a následné hnednutie banánov.
  • Banány sa uchovávajú pri teplote 11 – 18 °C (optimum 14 °C), nižšia teplota alebo prievan môžu spôsobiť poškodenie plodu.
  • V ranom štádiu zrelosti sa banány skladujú v uzavretej fólii (mikroklíma), pri dozrievaní sa fólia otvorí, aby sa zaistila ventilácia plodu.
  • Krabica s banánmi nesmie byť fixovaná ochrannou fóliou, ale musí byť zaistená prirodzená ventilácia.

Príklad kvality z našho portfólia

SCB banány 100% kvalita

Compagnie Fruitere ako producent, dopravca, dovozca a poskytovateľ dozrievania zaisťuje úplnú sledovateľnosť produktu, a tým zaručuje bezpečnosť potravín. Compagnie Fruitere vlastní jednu z najväčších distribučných sietí v Európe (vo Francúzsku, Veľkej Británii, Španielsku a Portugalsku). V Maroku poskytuje svojim zákazníkom 20 vlastných dozrievacích zariadení, v ostatných krajinách má hustú sieť partnerov pre dozrievanie, dôležitým partnerom je aj Hortim.

SCB = najlepšie africké banány

Vykúpaný v africkom slnku a vypestovaný s najväčšou starostlivosťou. Takto banány značky SCB získavajú svoju unikátnu a neodolateľnú chuť, ktorá je mimoriadne bohatá a intenzívna.

Počas svojho 9-mesačného vegetačného obdobia sú SCB banány pestované v súlade so zásadami integrovaného poľnohospodárstva. Ide najmä o:

  • Značné obmedzenie používania pesticídov, napr. pestovanie banánovníku SCB in vitro a v škôlkach bez GMO, vďaka čomu sú viac odolné voči chorobám.
  • Každodenná starostlivosť o banánovníky je v drvivej väčšine vykonávaná ručne.
  • Ochrana pôdy. Pôda sa systematicky necháva ležať ladom, používa sa rotácia plodín a program zalesnenia, kde už bolo zasadených viac ako 1 milión stromov.
  • Banánové plantáže značky SCB Premium sú držiteľmi certifikácie Global Gap a ISO 14001.

Čo hovoria naši zákazníci?

Zákazníci hodnotili anonymné vzorky banánov z Afriky (SCB), Strednej a Južnej Ameriky a tiež organickej odrody z Dominikánskej republiky. Banán značky SCB sa umiestnil nasledovne:

1. místo
Najlepší celkový vzhľad
“Chceš ho zjesť”
1. místo
Štruktúra v ústach
1. místo
Chuť, typická pre krajinu pôvodu
1. místo
Pomer kúpnej ceny a kvality