Dračie čo? Najviac fotogenické ovocie!

Dračie ovocie alebo  tiež pitahaya, pitaya nie je označenie  pre ovocie z rozprávkovej doby, kedy  by  rytieri zachraňovali princezné od drakov a vyhrávali dračie ovocie z čarovného stromu. Je ale skutočne  pravda, že toto ovocie má magické prínosy pre naše telo, ktoré vám môžu priniesť  to, že sa budete cítit ako princezná alebo rytier v lesklom brnení.

Pinterestová kráľovná

Farba dračieho ovocia je tak nádherne ružová, že je až ťažké uveriť, že nie je  vymyslená z rozprávky. Čo ale uveriteľné je, že se stalo najviac fotogenickým jedlom na sociálnej sieti Pinterest. Mrknite sa na jeho krásu a kochajte sa :).

Liek na farbené  a poškodené vlasy

Ovocná šťava z dračieho ovocia je vynikajúca na ošetrenie  farbených vlasov. Šampón alebo  kondicionér s výťažkami  z dračieho ovocia  udrží vlasové folikuly  otvorené, takže vaše vlasy dýchajú a zostanú zdravé a hladké.

Vaša pleť bude jasať radosťou

Toto ovocie je bohaté na antioxidanty a udržuje mladistvý vzhľad vašej pokožky. Pomáha tiež pri  liečbe akné, a použiť ho môžete tiež  pri nadmernom slnení. Bohatý výskyt vitamínu B3 v ovocí zvláčni vašu pokožku a dopraje jej  skľudnenie.

Tip: vyrobte si masku na tvár z dračieho ovocia s kombináciou medu ako prírodnú alternatívu proti starnutiu.

Udrží vašu hmotnosť na uzde a uspokojí vašu túžbu po sladkom

Dračie ovocie obsahuje len asi 60 kalórií a má veľmi nízke množstvo cholesterolu. Je bohaté na vitamíny C, B1, B2 a B3. Z minerálnych látok je dôležité  spomenúť obsah železa, vápniku a fosforu.

Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi.
Top